Aktuality » VÝSKYT NÁKAZY COVID-19 V DOMOVĚ

VÝSKYT NÁKAZY COVID-19 V DOMOVĚ

Ve včerejších podvečerních hodinách byl zjištěn výskyt nákazy COVID - 19 v našem zařízení. Jedná se o onemocnění prokázané u jedné kolegyně. Dotyčná byla v domově naposledy minulé úterý, tj. 4. 8.2020. Nyní je v domácí karanténě a léčí se.

Aktuálně je vedení domova v úzkém kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje a společně tvoří opatření odpovídající situaci. O situaci byl rovněž informován náš zřizovatel, tj. Středočeský kraj. O veškerých krocích se vzájemně informujeme.

V karanténě je oddělení domova se zvláštním režimem (oddělení DZR2 a DZR3 ve druhém patře). Zaměstnanci v dnešní směně jsou poučeni a zaopatřeni ochrannými pomůckami. Na oddělení je metodická podpora zaměstnavatele, která upravuje chod oddělení na infekční provoz. Zaměstnanci v ostatním provozu pracují běžně, o situaci jsou dostatečně informováni.

Testování klientů a zaměstnanců z dotčeného oddělení bude dle informací KHS Středočeského kraje zahájeno již od dnešního dne.

Zaměstnanci domova dlouhodobě pracují s rouškami, rukavicemi a ve zvýšené míře používají desinfekci. Věříme, že tato preventivní opatření přispěla k minimálnímu zasažení domova nákazou. Zařízení je dostatečně vybaveno osobními ochrannými pomůckami.

Návštěvy jsou zakázány a do odvolání nejsou povoleny ani výjimky. Nástupy nových klientů jsou zastaveny.

O dalším vývoji a následných opatření budeme informovat. Informace rodinným příslušníkům podává Mgr. Veronika Lhotanová (vedoucí zdravotního úseku) – 606 037 668.

Václav Váňa, ředitel

Copyright © 2014 Domov seniorů Uhlířské Janovice